Ավանդների հատուցումը երաշխավորող հիմնադրամի (այսուհետ՝ Հիմնադրամ) և Ուզբեկստանի Հանրապետության ավանդների երաշխավորման գործակալության միջև 2025 թ. հուլիսի 18-ին ստորագրվել է Փոխըմբռնման և համագործակցության հուշագիր, որի շրջանակներում ս. թ. օգոստոսի 26-28-ը Երևանում հյուրընկալել ենք Ուզբեկստանի Հանրապետության ավանդների երաշխավորման գործակալության պատվիրակությանը։
Հիմնադրամի կողմից ներկայացվել են ներդրումային քաղաքականության և երաշխիքային միջոցների կառավարման կարգավորումները և մոտեցումները։ Ուզբեկստանի Հանրապետության գործընկերները կիսվել են այս տարվա սկզբին իրենց կողմից իրականացված ավանդների հատուցման դեպքի մանրամասներով։

The Deposit Guarantee Fund of Armenia Hosted the Delegation of Deposit Guarantee Agency of the Republic of Uzbekistan
On July 18, 2025, the Deposit Guarantee Fund (hereinafter referred to as the Fund) and the Deposit Guarantee Agency of the Republic of Uzbekistan signed a Memorandum of Understanding and Cooperation. Within the framework of the Memorandum, the Fund hosted a delegation from the Deposit Guarantee Agency of the Republic of Uzbekistan in Yerevan on August 26–28 of this year.
The Fund presented its regulations and approaches to investment policy and the management of guarantee funds. Partners from the Republic of Uzbekistan shared details of a deposit reimbursement case they carried out earlier this year.